Turkcell Hat Sahipleri DİKKAT…!!! (Alıntıdır)

turcell.jpgCepte “doya doya internet” şoku

TURKCELL’in 9 YTL’ye düzenlediği “Cepten doya doya internet” kampanyasıyla ilgili SMS mesajlarında, “Uygulama sadece Wap tabanlı sitelere bağlantıları kapsar” uyarısı olmayınca aboneler, fatura şoku yaşadı.

Aboneler 9 YTL yerine 140 YTL fatura ödedi, Turkcell, “Uyarı yapmıştık, hatamız yok” savunması yaptı.

GEÇTİĞİMİZ aylarda 9 YTL karşılığında düzenlediği “Cepten doya doya internet” kampanyasından Wap yerine, GPRS internet aracılığıyla bağlantı sağlayan abonelerine yaşattığı fatura şoku yüzünden tepki çeken Turkcell, yeni düzenlediği “Ekonomik internet” kampanyasına tüm kullanıcıları dahil etti. Ancak Turkcell, cep telefonlarına “Doya doya internet” kampanyasıyla ilgili gönderilen SMS mesajlarında uygulamanın sadece Wap tabanlı sitelere bağlantıları kapsadığına dair herhangi bir uyarı yer almamasına rağmen, gerekli uyarının Web’den yapıldığını söyleyerek, hatalarının olmadığı görüşünü savunuyor.

9 YTL YERİNE 140 YTL: Arkadaşımız Ayşegül Akyarlı Güven’in yaptığı araştırmaya göre, abonelerine mesaj göndererek, “cepten doya doya internet” kampanyasından yararlanmalarını teşvik eden Turkcell, abone olanlara 9 YTL karşılığında bir ay süreyle 20 Mb internet bağlantı hakkı sağladı. Ancak, gönderdiği SMS’lerde bu kampanyanın sadece wap tabanlı sitelere bağlantları kapsadığı uyarısında bulunulmaması, cep telefonu aracılığıyla wap yerine web-internet tabanlı sitelere bağlantı gerçekleştiren abonelerin yüksek fatura bedelleriyle karşılaşmasına yol açtı. Yüklü internet bağlantı bedellerini fark edip, itirazda bulunanlar, bağlantı ücretlerini geri alırken, itirazda bulunmayanlar 20 Mb’lık bağlantı bedeli olan 140 YTL’lik faturaları ödemek zorunda kaldı.

YENİ KAMPANYA BAŞLATTI: Turkcell şimdi, cep telefonu kullanıcıları için “Ekonomik internet paketi” adlı yeni bir kampanyayı uygulamaya koydu. Bu kampanyada, wap tabanlı sitelerin yanı sıra GPRS üzerinden web tabanlı sitelere bağlantı gerçekleştiren abonelerin de yararlanması sağlandı. Ekonomik İnternet paketinde 9 YTL olan 10 Mb kotanın yanı sıra, 2 Mb’lık kotanın bedeli 2.5 YTL, 1 Gb’lık kota için de 59 YTL ödenmesi gerekiyor.

MESAJLARDA UYARI YOK: Abonelerin cep telefonlarına kampanyayla ilgili olarak gönderilen tanıtım SMS mesajlarında uygulamanın sadece wap bağlantılarını kapsadığına dair herhangi bir uyarı yer almamasına rağmen Turkcell yetkilileri, hatalarının olmadığı görüşünü savunuyor. Yetkililer, cep telefonlarından internette wap ve internet tabanlı olmak üzere iki farklı yöntemle bağlantı sağlandığına dikkat çekerek, “Doya Doya Cepten Internet” kampanyamızın, sadece wap kullanımlarında geçerli olduğunu, kampanya ile ilgili duyurularımızda belirttik. Mobil cihaz aracılığı ile wap tabanlı sitelere girmeyerek internet bağlantısı gerçekleştiren abonelerimiz, cepten internet bağlantılarını kapsayan bu uygulamanın dışında tutuldu. Bu abonelerimizin internet bağlantıları standart internet tarifesi üzerinden ücretlendirildi. Hatamız olmamasına rağmen, belirtilen dönemdeki internet kullanım tutarı müşterimize iade edilerek, kendisine deneme amaçlı 1 GB’lık aylık internet paketi hediye edildi” dediler.

Erkan ÇELEBİ’nin 26.03.2007 Hürriyet’teki yazısından alınmıştır.

Reklamlar
Published in: on 26 Mart, 2007 at 4:32 pm  Comments (4)  

The URI to TrackBack this entry is: https://hakkimaslan.wordpress.com/2007/03/26/turkcell-hat-sahipleri-dikkat-alintidir/trackback/

RSS feed for comments on this post.

4 YorumYorum bırakın

  1. Ne zaman bir kampanya varsa çok dikkatli olmak gerekiyor.Çünkü halkımız yeterınce okumayı sevmiyor.Bunu bilen uyanık kuruluşlar da bu OKUMA zaaflı insanları kullanıyorlar.Bu gün X bankanın bir görevlisi bana ısrarla Üç kere iptal ettirdiğim kredi kartını tekrar vermek için aradı.Bir yıl sonra yıllık kart bedeli ve diğer malum gelişmeler.Dördüncü kez iptal ettirdim eğer bir daha arayıpta vermeye kalkmazlar ise…İşin ilginci bu kartı hiç istemedim.Yeni kanunları hiçe sayıp suç işliyorlar…
    SONUÇ:Her zaman uyanık olalım.Ne demişler ” HER KAMPANYANIN ETİ YENMEZ”

  2. Maalesef kurye kartı getırdı.Almadım.Bu kadar da ısrar olmaz ki…

  3. zart zurt kampanyası duymaktan bıktık ya, ben bu turkcellin varyaaaa…

  4. Yukarıda bahsedilen GSM şirketi yıllardır yüklü faturalarla insanların belini büktü. Yine “Doyumsuz İnternet e bağlanma” kandırmacasıyla ve aboneleri uyarmaksızın milleti soymaya devam edecekmiş.İyiki durumun farkına varılıp gerekli tepkiler gösterilmiş.Bu tür şirketlerin Ticaret anlayışları “Ticaret adına her şey MÜBAH” tarzında olduğu için Maalesef ilgili kanunlar ve iligili bakanlıklar da bu duruma çanak tuttukları için Bu tür kandırmaca kampanyalar devam edecektir,Zannederim..Vatandaş ise bu negatif durumlardan canı yanıyor, 3-5 gün feryad eder ve az bir kısmı kanuni hakkını arar,veeeeeeee bir daha ki kandırmacaya kadar unutur gider…


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: