Samsung T220HD LCD monitör-TV hakkında…

T220HD

Ürünü merak edenler için…

Bundan bir hafta kadar önce ürünü Vatan bilgisayardan aldım. Sadece 4-5 gün kadar kullandıktan sonra iade etmek zorunda kaldım. sebebine gelince; Ürün sadece windows ortamında görüntü veriyor. Yani bilgisayarınızın açılışı esnasında BIOS’a girmek, BOOT seçekleri arasında seçim yapmak veya Bootable CD leri çalıştırabilmek gibi bir şansınız yok. Bir başka deyişle bilgisayarınız bu işlemleri yapıyor, monitörünüz ne yaptığınızı gösteremiyor. Bilgisayarınızı açıyorsunuz, “Hoşgeldiniz” ifadesine kadar görüntü yok… Ama windows açıldıktan sonraki görüntü kesinlikle tartışmasız mükemel. TV özelliği de bi’ harika. Samsung mükemmeli üretmek üzere… amacım kötülemek değil. Bizlerde kullanıcılar olarak üreticilere yol göstermesi ve iyi olana sahip olmak adına tecrübelerimizi paylaşacağız.

Bu problemi Vatan bilgisyar teknik servisindeki çalışanlara da anlattım. Onlarda bana “Tabiki çalışmaz… O öncelikle bir LCD televizyon monitör değil. Sistem kurmak veya Bios seçenekleri için ilave bir monitöre gereksinim vardır” gibi manasız bir açıklamada bulundular. Ama bu arkadaş ürünün LCD televizyonlar bölümünde değil, bilgisayar departmanında satıldığını bilmiyor. Yani arkadaşlar bu ürün öncelikle bir LCD monitördür, TV özelliği sonradan kazandırılmıştır. Herşeyden önce monitör olarak görevini yapmalıdır.

Samsung teknik servisindeki arkadaşlar ise henüz kendilerine böyle bir şikayetin gelmediğini söylediler. Ama ilk fırsatta konuyu araştıracaklarını söylediler. Böyle bir problemin olmaması gerektiğini ifade ettiler.

Vatan bilgisayar ürünü incledi ve iadesini aldılar. Sorun çıkmadı. Kendilerine teşekkür ederim. Reyon görevlilerini de bilgilendirdim ki müşteriyi yanlış yönlendirmesinler. Samsung ise oldukça ilgiliydi ama bilgileri olmadığından yardımcı olamadılar. (Teşekkürler Şafak Bey).

Ama isterdimki Hepsiburada com. ürün yorumlarına bunların yazılmasına müsaade etseydi… Aynı ürüne iki kez yorum yazmama rağmen ürünü kötülediğimi düşündüklerinden olsa gerek yorumlarımı yayınlamadılar. Ne de olsa ürün indirimde… Bu ilkesizliği, samimiyetsizliği ve müşterinin doğru bilgilendirilebileceği mekanizmaları kullandırmadığından dolayı kendilerini kınıyor ve üyeliğimi iptal ediyorum. Sanal alışverişin en avantajlı bölümü ürün hakkında yorumları okuyup karar verebilmektir. Oysa hepsiburada.com müşterilerini aldatmak ve indirimdeki ürününün satışını engellememek için gerçek yorumlara izin vermiyor.

Umarım bu yazılanlar hem ürün hakkında hemde hepsiburada.com için bir referans olacaktır.

Reklamlar
Published in: on 25 Nisan, 2009 at 7:38 am  Comments (2)  

The URI to TrackBack this entry is: https://hakkimaslan.wordpress.com/2009/04/25/samsung-t220hd-lcd-monitor-tv-hakkinda/trackback/

RSS feed for comments on this post.

2 YorumYorum bırakın

  1. benim buradan anladığım hepsiburada.com ‘un ilkesi sadece para kazanmak ürünün artıları ve/veya negatif yönleri önemli değil onlar sadece ürünü satıp para kazansınlar 🙂

  2. Monitörün Aynısı Bende Var Fakat Bu Saydıklarınızın Hiç Birini Yaşamadım :/


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: